Gymnastics Victoria is proud to announce the third, and final, round of 2022 Award finalists.

Submit your vote here by 12:00pm 4 November.

Book your tickets to attend here.

 

ACR High Performance Gymnast of the Year

Dylan Findley and Ava Goodwin, Skylark
Tegan Schiller, Madlen Mikhaylichenko, and Mia Jackman, Skylark
Lana Joel, Megan McNally, and Milki Tse, Skylark

ACR Levels Gymnast of the Year

Blake Treble and Anika Wilson, Nunawading Gymnastics and Sports Club
Keziah Binnie, Taylah Papic and Grace Stevenson, Team Adrenalin
Natalie Law, Chiara Nathan and Addison Hammond, Skylark
AER High Performance Gymnast of the Year
Angela McMillan, Olivia Feaver,
Pure Allstars Debroah Green, NSW
Ruby Conti, Pure Allstars
Olivia Feaver, Pure Allstars
AER Levels Gymnast of the Year
Kirra Beacom,
Aerodynamix
Megan McLean, Melbourne Gym Sports
Amy Morrison, Melbourne Gym Sports

GFA Outstanding Contribution to Gymstar
Gymstar Coaching Team,
Trident Gymnastics
Gymstar Coaching Team, Casey Gymnastics
GFA Outstanding Contribution to Team Gymstar
BTYC Gymnastics
Flyaway

Palmer's Gym

Twisters Gymnastics 

GFA Outstanding Contribution to Performance Gymstar
Koala Gymnastic Club
Twisters Gymnastics 


Balwyn Gymnastics Club

Team Adrenaline


MAG High Performance Gymnast of the Year

Kipp Smith, Eastern Gymnastics Club (High Performance Program)
Marcus Casamento, Balance Gymnastics (High Performance Program)

Nicholas Howard, Eureka Gymnastics Club (High Performance Program)

Nicholas Chantura, Dolphin Gymnastics
Tyson Bull, Knox Gymnastics Club (High Performance Program)
William Hansen-Cooper, BTYC Gymnastics (High Performance Program)


MAG Levels Gymnast of the Year

Carlos Lai,
BTYC Gymnastics
Finn Harris,
MYC (High Performance Program)
Vale Jameson O'Reilly,
Knox Gymnastics Club
Ruben Chitters,
Dolphin Gymnastics
Vladyslav Haniev,
MYC Gymnastics
RG High Performance Gymnast of the Year

Alicia Tan, Prahran Rhythmic Gymnastics
Alisa Gimgina,
Prahran Rhythmic Gymnastics
Ashari Gill,
Prahran Rhythmic Gymnastics
Miyabi Akiya,
Prahran Rhythmic Gymnastics
Alexandra Kiroi-Bogatyreva,
Prahran Rhythmic Gymnastics


RG Levels Gymnast of the Year
Elodie Lamont, Glen Iris Gymnastics
Jana Nguyen, Prahran Rhythmic Gymnastics
Makayla Economou,
Glen Iris Gymnastics
Sama Ghazale,
Glen Iris Gymnastics
Tahlia Edomds,
Nunawading Gymnastics and Sports Club Inc

TRP High Performance Gymnast of the Year

Brock Batty, Cheltenham Youth Club
Alex Luyckx, Cheltenham Youth Club
Emerson Leffler, Cheltenham Youth Club
Lia Sterns, Cheltenham Youth Club


TRP Levels Gymnast of the Year
Evie Clothier, Cheltenham Youth Club
Poppy Davey,
Cheltenham Youth Club
Ruby Hollier,
Cheltenham Youth Club
Henry Noble
,
BTYC Gymnastics & Maffra Gymnastics Club

WAG High Performance Gymnast of the Year

Kate McDonald, Cheltenham Youth Club
Emily Whitehead, Waverley Gymnastics Centre
Romi Brown, Waverley Gymnastics Centre

WAG Levels Gymnast of the Year

Cherry Cameron,
Cheltenham Youth Club
Hanano Sakamoto, Waverley Gymnastics Centre

Kate Bickerton, Flyaway Gymnastics Club
Lauren Pengelly,
MLC Gymnastics Club
Tahli Danelutti, Balance Gymnastics

If you have any questions about the awards, selection process or the 2022 Gymnastics Victoria Ball & Awards Night, please email [email protected]

Follow our Instagram and Facebook page and join the conversation with #GVAwards2022.