Trampoline Gymnastics National Squad

Congratulations to the following athletes who have been selected as members of the 2019-20 National Squad. The National Squad seeks to identify athletes with the potential to contribute to Australia's High Performance targets in the 2017 - 2020 cycle.

Trampoline

Senior Men Club State
Dominic Clarke Sydney Gymnastics & Aquatics Centre NSW
Blake Gaudry SA High Performance Centre SA
Owen Gilbert Sydney Gymnastics & Aquatics Centre NSW
Ty Swadling Eastlakes Trampoline Sports NSW
Blake Rutherford Eastlakes Trampoline Sports NSW
Aiden Thomas Eastlakes Trampoline Sports NSW

Senior Women Club State
Eva Kierath Peak Trampoline & Gymnastics Club WA
Kira Ward Sydney Gymnastics & Aquatics Centre NSW
Claire Arthur SA High Performance Centre SA
Lauren Sampson Eastlakes Trampoline Sports NSW
Imogen Florian Sydney Gymnastics & Aquatics Centre NSW
Jessica Pickering Eastlakes Trampoline Sports NSW
Abbie Watts Peak Trampoline WA
Leanne Van Rensburg Sydney Gymnastics & Aquatics Centre NSW

Junior Men Club State
Liam Christie Sydney Gymnastics & Aquatics Centre NSW
Alex Ibrahim Altitude Gymsport NSW
Lleyton Pagett Sydney Gymnastics & Aquatics Centre NSW
Nathaniel Suidgeest Launceston PCYC TAS
Matthew French Kingborough Gymnastics Club TAS
Jai Starrett Eastlakes Trampoline Sports NSW
Alex Luyckx Cheltenham Youth Club VIC
Callum Evans Cheltenham Youth Club
VIC
Eddy Rand Kingborough Gymsports TAS
Flynn Caro Kingborough Gymsports
TAS
Patrick Schluter Kingborough Gymsports
TAS
Thomas Clough Robertson Gymnastics QLD

Junior Women Club State
Amber French Kingborough Gymnastics Club TAS
Isabelle Hayward Sydney Gymnastics & Aquatics Centre NSW
Hannah Spidy-Brown Victoria Park Trampoline & Gymnastics Club QLD
Charlotte Johnstone  Redland City Gymsports QLD

Double Mini Trampoline

Senior Men Club State
Damian Axelsen Kingborough Gymnastics Club TAS
Liam Christie Sydney Gymnastics & Aquatics Centre NSW
Owen Gilbert Sydney Gymnastics & Aquatics Centre NSW
Ryan Hatfield Omega Gymnastics VIC
Matthew French Kingborough Gymnastics Club TAS
Jack Petrie High Flyers Trampoline & Gymnastics Academy WA
Lleyton Pagett Sydney Gymnastics & Aquatics Centre
NSW

Senior Women Club State
Keara Nel High Flyers Trampoline and Gymnastics Academy WA
Braida Thomas Robertson Gymnastics Club QLD
Carina Hagarty Robertson Gymnastics Club QLD
Amy Lewis Sydney Gymnastics & Aquatics Centre NSW
Kayla Nel High Flyers Trampoline & Gymnastics Academy WA
Cheyanna Robinson Kachan School of Tumbling & Performance NSW

Junior Men Club State
Justin Fokes Sydney Gymnastics & Aquatics Centre NSW
Alex Ibrahim Altitude Gymsport NSW
Harrison Lee Redcliffe PCYC QLD
Callum O'Sullivan Eastside Activity Centre TAS
Eddy Rand Kingborough Gymnastics Club TAS
Alex Luyckx Cheltenham Youth Club VIC
Avi Margolis High Flyers Trampoline & Gymnastics Academy
WA
Brendan Carroll Sydney Gymnastics & Aquatics Centre
NSW
Edward Clark-Enslow Redcliffe PCYC QLD
Flynn Caro Kingborough Gymsports
TAS
Joshua Sharkey Robertson Gymnastics QLD

Junior Women Club State
Lia Sterns Cheltenham Youth Club VIC
Isabelle Hayward Sydney Gymnastics & Aquatics Centre NSW
Trinity Cunningham Robertson Gymnastics Club QLD
Carla Tremolada Altitude Gymsports NSW
Charlotte Johnstone Redland City Gymsports QLD

Tumbling

Senior Men Club State
Jack Hemmings Kachan School of Tumbling and Performance NSW
Blake Grainger Kachan School of Tumbling and Performance NSW
Ethan McGuinness Kachan School of Tumbling and Performance NSW
Jacob Smith Kingborough Gymsports TAS

Senior Women Club State
Georgia Beddall Adelaide School of Tumbling SA

Junior Men Club State
Thomas Clough Robertson Gymnastics QLD
Timothy Di Nucci High Flyers Trampoline & Gymnastics Academy
WA

Junior Women Club State
Jade McDonald Manly Warringah Gymnastics Club NSW
Kiara Hutchinson Adelaide Tumbling Academy SA
Sophie Cole Adelaide Tumbling Academy SA